Uczeń naszego technikum finalistą I etapu Internetowej Olimpiady Wiedzy Motoryzacyjnej!

Za nami I etap Dziesiątej Jubileuszowej Internetowej Olimpiady Wiedzy Motoryzacyjnej. W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie wejherowskiej Samochodówki rywalizowali ze swoimi kolegami ze szkół samochodowych z całej Polski w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych. Do śmiałków należeli: Dolecki Jakub (4aT), Grzyb Kacper (3aT), Kiljanek Patryk (4aT), Laddach Jakub (4aT), Lezner Filip (3aT), Pienschke Tomasz (3aT) i Ustarbowski Krzysztof (3aT). Organizatorzy wysłali zaproszenia do większości placówek oświatowych kształcących w zawodach branży motoryzacyjnej. Oprócz uczniów naszej szkoły i przedstawicieli organizatorów wyzwanie podjęli też uczniowie z: Zespołu Szkół Mechanicznych w Grudziądzu, Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu oraz Zespołu Szkół Samochodowych nr 10 im. Bolesława Chrobrego w Koszalinie.
29 października 2020 r. na skrzynki e-mailowe uczniów, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w olimpiadzie, trafił bardzo trudny test i uczniowie mieli ponad 24 godziny na jego rozwiązanie i odesłanie do organizatorów. Ostatecznie trud jego rozwiązania podjęło sześćdziesięciu jeden uczniów, a wyniki rywalizacji przedstawiamy poniżej.

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu zakwalifikował się przedstawiciel naszej szkoły Filip Lezner z klasy 3aT. Wszystkim reprezentantom dziękujemy za zaangażowanie w godne reprezentowanie szkoły. II etap Internetowej Olimpiady Wiedzy Motoryzacyjnej rozpocznie się 3 listopada, więc mocno trzymamy kciuki za Filipa. O ostatecznych wynikach na pewno niebawem poinformujemy.
                      Krystyna Perlińska
                       Krzysztof Jasiński