Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - 13 edycja
Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, 18 listopada, uczniowie z klas licealnych 1p, 2hg, 2m, 2bg oraz klasy 1f  technikum wzięli udział w evencie POWER 2 Work. W tym roku wyjątkowo i po raz pierwszy  wydarzenie odbyło się  w formule zdalnej. Jak kreatywnie rozwiązywać problemy? Dlaczego technologie cyfrowe są także dla humanistów? Jak budować dobre relacje z ludźmi? Czy każdy musi być liderem w grupie? W końcu – po co „umysłom ścisłym” wiedza humanistyczna? O tym wszystkim – i nie tylko – opowiedzieli nam znani youtuberzy oraz mówcy motywacyjni, którzy spotkali się z  naszymi uczniami  podczas transmisji prowadzonej na żywo. Organizatorem wydarzenia był  Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Nie mniej ważnym wydarzeniem było webinarium ABC przedsiębiorcy, które zorganizowane zostało 19 listopada przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku. W wirtualnym spotkaniu tym razem wzięli udział uczniowie klas 2FgT, 2AT, 2eLOp. Młodzież  naszej szkoły zyskała cenną wiedzę z zakresu zagadnień dotyczących składek opłacanych przez osoby prowadzące własną działalność gospodarczą oraz odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń – tak zwanej zasady solidaryzmu społecznego.

Celem udziału w powyższych wydarzeniach było promowanie przedsiębiorczości jako aktywnej postawy, pozwalającej realizować plany życiowe. Bez wątpienia oba spotkania pozwoliły rozszerzyć wiedzę na temat kompetencji sprzyjających rozwojowi postawy przedsiębiorczej, będących również tzw. „kompetencjami przyszłości”.