Trójmiejska Liga Debat. Zdjęcie tytułowe artykułu

Klasa prawnicza realizuje różne ciekawe projekty społeczno-prawne. Jedną z takich inicjatyw są debaty oksfordzkie, w których dwie czteroosobowe drużyny, zgodnie z wcześniej ustalonymi regułami, spierają się siłą argumentów, która strona ma rację. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do sezonu debatanckiego w formie online z przytupem.

W ramach Trójmiejskiej Ligi Debat  nasza drużyna w składzie Zuzia Grzenkowicz, Katarzyna Młyńska, Paweł Pallach i Kacper Blok z klasy 2 prawniczej rywalizowała z Zespołem Szkół Łączności z Gdańska. Strony próbowały rozstrzygnąć tezę, że „w interesie miast tworzących Trójmiasto jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej na ich terenie”. Ostatecznie uczniowie naszej szkoły przedstawili lepsze argumenty i zwyciężyli zdecydowanie 13:8.

Było to świetne przetarcie przed najważniejszym turniejem w roku czyli Mistrzostwami Polski Debat Oksfordzkich, do których przygotowuje się nasza drużyna pod opieką p. Krzysztofa Kaczmarka. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!!!