W dniach  8-12 listopada 2021 r.  już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się globalne święto przedsiębiorczości – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Ta  ogólnoświatowa inicjatywa ma na celu promowanie idei ,,bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.

Uczniowie klas 1a BS, 1bBS  oraz 3h LO uczestniczyli  w wydarzeniu online -,, Czy można nauczyć się uczyć?” Spotkanie było prowadzone  przez Dawida Łasińskiego  znanego jako Pan Belfer- finalistę konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na 100-liste osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Podczas eventu  opowiedział jak efektywnie się uczyć, gdzie szukać sprawdzonych treści.   Zwracając się do  uczniów  podkreślał  iż  warto działać, próbować, rozwijać się i nie bać się błędów, bo na nich również się uczymy.

W PZS nr 3 w Wejherowie odbył się Międzyszkolny Turniej Gry Monopol. Udział w grze składał się  z drużyn uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wejherowskiego. Pomimo zaciętej rywalizacji uczennica Liwia Niedbała z klasy 2FT- zajęła 3 miejsce .Gra Monopol wyzwala niemałe emocje, uczy przedsiębiorczości, zdrowej rywalizacji oraz uczy sztuki negocjacji. 

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Grze miejskiej – ,,W poszukiwaniu ducha przedsiębiorczości” zorganizowanej przez PUP w Wejherowie. Uczestniczy na każdej ze stacji musieli rozwiązać zadanie dotyczące przedsiębiorczości oraz na podstawie wskazówki, odgadnąć miejsce kolejnego zadania. Meta gry odbyła się w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

Uczestniczyliśmy również w finale konkursu ,,Dzień z życia firmy” organizowany przez PUP w Wejherowie. Zajęliśmy I miejsce. Gratulujemy  uczennicą z klasy  3fT: Julii Małaszyckiej, Kindze Potrykus,  Wiktorii Czernowałów, Agnieszce Cirockiej.

W Starostwie Powiatowym uczennice z klasy 3m LO: Martyna Chilla, Małgorzata Górska, Kamila Stencel, Amelia Tojza brały udział w międzyszkolnym konkursie ,,Konkurs Przedsiębiorczości” w którym zdobyły  wyróżnienie.

W naszej szkole w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” odbyły się warsztaty: ,,Przedsiębiorczy uczeń – jak kształtować jego kompetencje” oraz ,,Jak prowadzić własną działalność gospodarczą – analiza SWOT”. Kompetencje przedsiębiorcze można i należy ćwiczyć. Na początku jednak trzeba właściwie rozpoznać swoje kompetencje lub ewentualny ich brak, a następnie z rozwagą je zdobywać i wzmacniać. Uczniowie oceniali szanse i zagrożenia jakie wiążą się z założeniem firmy. Dzięki tej metodzie mogli przygotować strategię działania  firmy biorąc pod uwagę szereg czynników pozytywnych jak i negatywnych, wewnętrznych i zewnętrznych.