Po kilku latach spowodowanych pandemią i słabszą grą naszych drużyn siatkarskich w poprzednich sezonach , w tym roku nasz reprezentacja awansowała do Półfinału Wojewódzkiego i mogła walczyć o grę z najlepszymi zespołami Województwa Pomorskiego w piłce siatkowej.

Do turnieju półfinałowego, który odbył się we wtorek 29 marca w Kartuzach przystąpiły cztery najlepsze drużyny reprezentujące powiat Lęborski, Kartuski, Pucki i Wejherowski.

Pomimo rewelacyjnej gry naszych siatkarzy z Samochodówki  zajęliśmy, troszkę pechowo drugie miejsce, będąc o krok od historycznego awansu do finału wojewódzkiego w tej dyscyplinie.

W pierwszym meczu pokonaliśmy mocny zespół PCKZiU z Pucka (2-0),  pomimo że początek pierwszego seta nie dawał powodów do optymizmu, bo przegrywaliśmy siedmioma punktami, nasz zespół nie poddał się i po bardzo dobrej grze całej drużyny, a szczególnie pewnych atakach Pawła Sobolewskiego udało nam się go wygrać.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół ZSM-I z Lęborka, który w swoim składzie miał zawodników grających na co dzień w lidze. Po pierwszym wyrównanym secie, którego nieznacznie przegraliśmy, w drugim secie zaprezentowaliśmy  rewelacyjną grę w ataku jak i obronie, w której wyróżnił się Krzysztof Ustarbowski  i pewnie wygraliśmy. Decydujący o zwycięstwie set, po bardzo dobrej i zaciętej grze obu zespołów należał jednak do naszych  przeciwników.

Ostatnim przeciwnikiem był zespół gospodarzy ZSZiO z Kartuz, którego pewnie pokonaliśmy w dwóch setach.

Nadzieję na zwycięstwo w turnieju dawało nam ostatnie spotkanie, w którym Puck musiał pokonać Lębork, jednak po emocjonującym spotkaniu  drużyna z Pucka przegrała minimalnie w trzecim secie 15-13 i wróciliśmy z tych zawodów ze srebrnym medalem, co należy uznać za bardzo duży sukces siatkarzy PZS nr 4 z Wejherowa.

Gratulacje i podziękowania za dotychczasowe występy należą się dla całego zespołu siatkarzy z Samochodówki którzy podczas swoich spotkań pokazali wspaniałą grę, umiejętności na najwyższym poziomie, oraz charakter i determinację, walcząc do końca nawet w trudnych sytuacjach – BRAWO!

Skład drużyny: Adam FEDDE, Krzysztof USTARBOWSKI, Nikodem DZIENISZ, Paweł SOBOLEWSKI, Kacper ADAMUS, Aleksander KOHNKE, Paweł GRABLOWSKI, Jakub WILK