Dnia 22 kwietnia 2022 r. reprezentacja naszej szkoły stanęła do rywalizacji w III Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w crossfit dziewcząt i chłopców, które odbyły się w sali sportowej w PZS 3 w Wejherowie.

Zawodnicy w rundzie eliminacyjnej musieli zmierzyć się w 4 konkurencjach: przysiadach z piłkami lekarskimi, wskokami na box, „brzuszkami” z piłkami lekarskimi oraz „na dobicie” padnij-powstań połączone z martwym ciągiem.


Poziom był bardzo wyrównany i po każdej konkurencji następowało przetasowanie zawodników w czołówce. Ostatecznie niemal w komplecie awansujemy do finałów. Julianna Galant na pierwszym a Marta Gorczyńska na trzecim miejscu wśród dziewcząt natomiast Tymoteusz Hirsh pierwszy, a Kacper Dymarczyk na drugim miejscu. Na tym etapie swój udział zakończył nasz zawodnik Jakub Stankowski, któremu niewiele zabrakło, aby znaleźć się w finałowej piątce zawodów. Zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

W finale na naszych zawodników czekały dwie konkurencje: plank czyli po naszemu „deska” oraz podciąganie na drążku dla chłopców oraz przyciąganie kolan do klatki piersiowej w zwisie na drążku. Pierwszy plank chłopców. Nasi spisali się bardzo dobrze, a Kacper wręcz fantastycznie, bijąc dotychczasowy historyczny rekord zawodów. Wytrzymał aż 6 minut deklasując rywali!  Następnie dziewczyny. Właściwie liczyły się tylko nasze zawodniczki. Pierwsza Julianna, druga Marta. Jesteśmy w czołówce, ale jeszcze jedna konkurencja. Dziewczyny potwierdziły świetną dyspozycje tego dnia, tym razem lepsza Marta, ale ostatecznie to Julianna zajmuje w końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce. Marta na świetnym drugim miejscu. Wielkie brawa dla dziewczyn!

Chłopcy w finałowej konkurencji dali z siebie wszystko, ale to co zrobili rywale przeszło chyba pojęcie wszystkich obserwujących zawody. Wyniki po 30, 40 a nawet 50 robią ogromne wrażenie i bardzo wyrównują stawkę. Ostatecznie Kacper na pierwszym miejscu z taką samą ilością punktów, co rywal z PZS3, pół punktu za nimi Tymek, który również dzielił swoją pozycję z rywalem. Czekała nas więc dogrywka, w której nasi rywale okazali się lepsi. Ostatecznie Kacper na drugim miejscu, Tymek na czwartym. Wielkie brawa dla obu, bo naprawdę dali z siebie wszystko.

Skład drużyny:
Galant Julianna  3eG LO
Gorczyńska Marta 2b LO
Dymarczyk Kacper 3b LO
Hirsh Tymoteusz 3b LO
Stankowski Jakub 3b T