Po dwóch latach przerwy, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno-geograficznego „Z Pitagorasem przez kontynenty”.  Konkurs  dedykowany jest dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, zakres tematyczny obejmuje treści z matematyki i geografii ujęte w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

Organizatorami i autorami zadań była klasa IIIm LO z panią magister Celiną Tańską. Zadania z geografii przygotowała pani magister Beata Lange. Młodzi matematycy z zadaniami zmagali się w dwóch etapach: szkolnym, gdzie musieli rozwiązać test i zostały wyłonione trzy osobowe drużyny, na drugi etap zwycięzcy zostali zaproszeni do ZSP 4. 

3 czerwca gościliśmy sześć zespołów wraz z opiekunami z: Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich z Nowej Wsi Lęborskiej, Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzebielinie Osiedlu, Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Połchowie.

Drugi etap konkursu otworzyła pani magister Anna Wilk, dyrektor naszej szkoły, życząc uczestnikom wspaniałych wyników i dobrej zabawy. Drużyny zmagały się z postawionymi przed nimi wyzwaniami wykazując się nie tylko wiedzą z matematyki i geografii, lecz również szybkością i dobrą współpracą w zespole.

Jury, które tworzyli opiekunowie grup, wyłoniło zwycięzców, i tak:

I miejsce zajęła drużyna ze Strzebielina w składzie: Kopeć Mikołaj, Szyplak Nikola, Maćkowiak-Kondrak Patryk. Opiekun Patrycja Orłowska.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie w składzie: Ciesielski Igor, Pienczk Filip, Nawrot Jagoda. Opiekun Anna Chabowska.

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Połchowie w składzie: Doroszyński Jan, Prena Michał, Skwiercz Franciszek. Opiekun Anna Zielińska, Krystyna Klebba.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, które w imieniu organizatorów wręczyła pani dyrektor Anna Wilk. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy z udział w konkursie i wspólną zabawę, zapraszamy za rok.

Organizatorzy

Organizatorzy dziękują również sponsorom: SAAB VOLVO RUMIA Zbigniew Boćkowski, HURTOWNIA “WAKAT DK” w Wejherowie za pomoc w przygotowaniu nagród.

Barbara Klopott