Stone Man Triathlon Wejherowo – 13.08.2022 r. Memoriał Macieja Kanteckiego.
W sobotę 13 sierpnia Pierwszy raz w Wejherowie zostały rozegrane zawody Triathlonowe. Co to jest Triathlon? – to połączenie trzech dyscyplin – pływania, jazdy na rowerze oraz biegania.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły, którzy postanowili sprawdzić się w tej dyscyplinie sportu. Pani Maria Maj-Roksz zadebiutowała na dystansie Olimpijskim (1500 m pływania, 40 km rower oraz 10 km biegu), a Pan Piotr Kotłowski na pierwszy raz wybrał dystans mini (200 m pływania, 12 km roweru oraz 2.5 km biegu).

Dystans pływacki został rozegrany nad jeziorem Zawiat w Bieszkowicach, po czym zawodnicy wsiadali na rower i ścigali się na trasie Bieszkowice-Wejherowo-Sopieszyno-Wejherowo. Trasa biegu w całości przebiegała w Parku Majkowskiego. Jak na debiut bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. Pan Piotr zajął trzecie miejsce wśród wszystkich uczestników dystansów mini, a pani Maja zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz wygrała klasyfikację wśród mieszkanek Powiatu Wejherowskiego. Triathlon w Wejherowie kończył trzyetapowy cykl Stone Man – pierwsza edycja została rozegrana w Pucku, a druga w Szemudzie. Za rok nasi nauczyciele zapowiedzieli udział w całym cyklu wraz z szerszym gronem nauczycieli oraz uczniów.