23 września 2022 r. na strzelnicy w Wejherowie odbył się III Turniej Strzelecki dla szkół Powiatu Wejherowskiego organizowany przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie. Na starcie nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji składającej się aż z 12 zawodników. Zawodnicy w pierwszej konkurencji strzelali indywidualnie. Każdy miał do wykonania po trzy strzały w dwóch seriach. W zawodach uczestniczyło w sumie ponad 50 uczestników, rywalizacja była bardzo zacięta, ale ostatecznie nie udało nam się stanąć na podium. Najlepsze dla nas miało jednak nadejść.

Następną konkurencją była rywalizacja drużynowa. Każda szkoła mogła wystawić kilka składów. Naszą szkołę reprezentowały aż 4 zespoły i wszystkie do końca walczyły o najwyższe lokaty. Podobnie jak w rywalizacji indywidualnej, każdy miał do oddania trzy strzały w dwóch seriach. Na końcowy wynik składały się wyniki wszystkich członków zespołu. I tak po świetnym strzelaniu jednej z naszych drużyn wygrywamy jednym punktem z “elektrykiem” i meldujemy się na pierwszym miejscu! Trzecie miejsce zajęła drużyna z Redy.

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne zawody, które najprawdopodobniej odbędą się w czerwcu. Skład zwycięskiego zespołu: Bartek Dąbrowski, Filip Gaffke oraz Paweł Grablowski (wszyscy z klasy 4bgT).

Pozostali uczestnicy: Sebastian Baranowski (4bgT); Aleksander Borski (4agT); Marcelina Gruchal (1bLO); Oskar Hinz (4bgT);, Magdalena Klein (3bLO);, Bartłomiej Kleina (4bgT); Maksymilian Mucha (2aT); Zuzanna Mucha (4fT).