W dniu 13 października br. (czwartek) w PZS nr 4 w Wejherowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po raz kolejny wprowadzenie sztandaru szkoły rozpoczęło uroczyste obchody tego szczególnego dla społeczności szkolnej święta. Tego dnia również sztandar obchodził swoją rocznicę czterdziestolecia istnienia.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu Pan Dyrektor Cezary Lewandowski przemówił do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, podkreślając, że nawet jeśli w Dniu Edukacji Narodowej tak wiele osób gratuluje szkole sukcesów, zaraz nastąpią szare, zwyczajne dni, w których praca dydaktyków będzie lekceważona. Powinniśmy zatem uzbroić się w cierpliwość a naszą nadzieję pokładać w uczniach, którzy będą świadectwem naszego sukcesu w nauczaniu. Pan Dyrektor zaznaczył, że inspirującymi słowami mogą być te głoszone przez ks. Kaczkowskiego „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć. Jest o wiele później, niż ci się wydaje”.  Dyrekcja wręczył nagrody dla szczególnie zaangażowanych pracowników szkoły. Na koniec wystąpienia został przedstawiony nowy Samorząd Uczniowski. W imieniu Rady Rodziców młodzież złożyła podziękowania i kwiaty na ręce Dyrekcji.

Przemówienie Dyrektora p. Cezarego Lewandowskiego

Część artystyczna była podzielona na dwie połowy – w pierwszej uczniowie naszej Szkoły – Nikodem Dzienisz, nowo wybrany przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, oraz Karolina Zagiell, uczennica klasy III pLO przedstawili naszą Szkołę jako statek, ale „jako że mamy kosmiczną inflację – jaka inflacja, taki statek”. Poznaliśmy zatem kapitana Lewandowskiego, jego dzielnych oficerów, bosmana oraz całą niezbędną załogę odpowiedzialną za to, by młodzież przetransportować przez galaktykę wiedzy.

Po pierwszej części wystąpienia odbyła się część druga – tym razem młodzież z Koła Teatralnego „Anonimowych Teatroholików” pod kierownictwem dr Wandy Dittrich zaprezentowała w dowcipny sposób migawki z życia nauczycieli. Jako nasi przewodnicy – narratorzy – wystąpili Wiktor Potrykus z klasy 3ez LO i Cyprian Szachowski z 2za LO. Mogliśmy przyglądać się rozterkom młodych nauczycieli i stażystów zagranych przez Aleksandrę Kaiser z 3p LO i Darię Pankiewicz z IIIt LO. Były także debaty starszych belfrów, zagranych przez Oskara Górskiego i Polę Krauze – oboje z IIIt LO. Oprawę muzyczną spektaklu przygotował Jakub Wielewicki z 4bgT, który towarzyszył nam z gitarą od początku apelu. Za kwestię wokalną odpowiedzialna była Maria Warenycia z klasy 1h LO, a jej wspaniałemu głosowi towarzyszyły w chórkach Daria i Pola, śpiewając sparafrazowany utwór „Jak się masz”. Po wystąpieniu i wysłuchaniu końcowego utworu „Always look on bright side of life” Monty Pythona na pracowników szkoły czekał słodki upominek od uczniów.