Dnia 18.10.2022 r. w PZS nr 2 w Wejherowie („Elektryk”) odbyła się Powiatowa Licealiada w Badmintonie Dziewcząt. Do zawodów stanęło siedem drużyn rozstawionych w wyniku losowania do dwóch grup. Nasze zawodniczki wygrały swoją grupę, pokonując PZS nr 1 z Wejherowa 3:0 i PZS nr 1 z Rumi 3:0, tym samym awansując do półfinału.

W półfinale nasza drużyna spotkała się z gospodarzem zawodów i także pewnie wygrała 3:0. W ścisłym finale graliśmy o złoty medal z PZS  z Redy. Ten mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla przeciwników. Cóż nie zawsze się wygrywa – kończymy zawody na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal. Sety przegrywaliśmy minimalnie, bo często jednym lub dwoma punktami.

Podsumowując, zawody stały na wysokim poziomie, a uczennice  naszej szkoły Agata Kujawska z kl. 2bLO, Agnieszka Zakrzewska z kl. 1bzLO oraz Julia Goike prezentowały się na boisku bardzo dobrze. Zapracowałyście na kolejny sportowy sukces szkoły.  Brawo dziewczyny – w przyszłym roku będzie złoto!