W dniu 17 listopada 2022 roku nasza drużyna wzięła udział w Powiatowej Licealiadzie w Koszykówce Chłopców 3×3. Gospodarzem turnieju był Powiatowy Zespół Szkół nr 2. Skład naszej reprezentacji to: Piotr Krawczyk, Marcel Formella, Maciej Wargowski i Kacper Hebel. Oopiekunowie – Katarzyna Klassa i Łukasz Maj dokonali wyboru składu pod kątem tej dość specyficznej odmiany koszykówki, gdzie liczą się nie tylko umiejętności czysto koszykarskie, ale też warunki fizyczne.

Do turnieju nie przystępowaliśmy jako faworyci, jednak byliśmy zmotywowani i pełni wiary w swoje umiejętności. Pierwszy mecz graliśmy z drużyną Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego z Rumi. Było to tak zwany mecz “na przetarcie’” i nie był on najpiękniejszym meczem w naszym wykonaniu – mieliśmy duże problemy z faulami, jednak przy odrobinie szczęścia zakończyliśmy ten mecz zwycięsko. Drugim naszym przeciwnikiem była drużyna “Hipolita” z Rumi – mecz okazał się dla nas dość łatwy i jedyne punkty rywali padły, gdy już nasza obrona przestała funkcjonować w sytuacji dużej przewagi punktowej naszego zespołu.

Mecz nr 3 to pojedynek o pierwsze miejsce w grupie, gdzie przyszło nam zmierzyć się z ekipą Powiatowego Zespołu Nr 2 – był to mecz kosz za kosz, który po upłynięciu regulaminowego czasu gry zakończył się remisem. W dogrywce jednak wygrywamy dzięki dwupunktowemu rzutowi Macieja Wargowskiego.

W meczu półfinałowym graliśmy przeciwko drużynie “Sobieskiego” z Wejherowa i podobnie jak w przypadku ostatniego meczu grupowego, była to zacięta rywalizacja z wieloma zmianami prowadzenia, jednak nasi zawodnicy nie ulegli presji i odnieśli jednopunktowe zwycięstwo, które uprawniało nas do gry o złoto.

Ostatni, finałowy mecz to rywalizacja z gospodarzem zawodów, drużyną “Elektryka”, która była faworytem całego turnieju i podobnie jak nasza reprezentacja wygrali wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Finał był meczem bardzo zaciętym, z intensywną obroną, która nie pozwalała na łatwe zdobywanie punktów żadnej ze stron. Dlatego też żadna drużyna przez 3 i pół minuty nie była w stanie zdobyć punktu. Pierwsze przełamanie “Elektryka”, na które błyskawicznie odpowiadamy rzutem dwupunktowym. Kolejne minuty to po 2 punkty naszej drużyny i przeciwnika. W końcówce, po dobrej sekwencji defensywnej Marcel Formella na 25 sekund przed końcem meczu trafia rzut dwupunktowy i tego prowadzenia nie oddajemy już do końca i wygrywamy cały turniej!

Złoty medal naszej drużyny smakuje tym lepiej, że jest to pierwszy tak duży sukces naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu. Słowa uznania i wielkie brawa należą się całej drużynie – chłopcy dali z siebie wszystko, walczyli w obronie, nie bali się podejmować ryzyka w ataku.

Czekamy na więcej takich sukcesów.!!!