17.11.2022 r. w ramach projektu realizowanego przez klasę prawnicza „Samochodówka debatuje” odbyła się w naszej szkole na przepięknej hali sportowej debata w formule oksfordzkiej na temat: „W szkołach należy zastąpić nauczanie obowiązkowego dla wszystkich kanonu lektur omawianiem dzieł wybieranych przez uczniów”.

W sporze na argumenty zmierzyły się w niej dwie drużyny w składzie: propozycja Paweł Pallach, Katarzyna Młyńska, Zuzanna Grzenkowicz i Kacper Blok z klasy 4pLO oraz opozycja Oskar Miotk klasa 3pLO, Dominik Brzeziński, Dominika Ślifarska z klasy 4eLO oraz Klaudia Borska klasa 4pLO. Była to okazja aby zaprezentować uczniom i nauczycielom naszej szkoły, jak wyglądają debaty oksfordzkie oraz jak można dyskutować za pomocą siły argumentów a nie argumentem siły. Było to zarazem wprowadzenie do turnieju debat „Szkolna Liga Debat” organizowanego dla uczniów naszej szkoły. Bardzo chcielibyśmy aby takie debaty stały się stałym punktem i tradycją odbywającą się cyklicznie.