Dnia 21 lutego w PZS nr 3 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięło udział osiem zespołów losowo rozstawionych do dwóch grup.

Pierwszy mecz zagraliśmy z PZS nr 2 z Rumi i był to dla nas mecz na dobry początek. Mało było błędów w grze, za to widzieliśmy dużo przechwytów, szybkich zwrotów akcji i mnóstwo zdobytych koszy. Choć niektóre spośród rywalek miały lepsze warunki fizyczne, to nasz zespół był szybszy i lepszy technicznie. To spotkanie wygrywamy ze sporą przewagą  62: 6.

W przerwie między meczami patrzymy jak grają inni, analizujemy postawę na boisku zawodniczek z PZS nr 2 z Wejherowa, z którymi za chwilę zagramy ważny mecz. Istotny dlatego, że jeśli go wygramy, to wychodzimy z grupy. W pierwszych  minutach meczu przegrywamy o parę punktów. Przeciwniczki w większości wysokie i dość silne – skutecznie zasłaniały kosz i zbierały piłki. Musieliśmy zagrać lepiej w strefie podkoszowej i mocniej powalczyć w obronie. Wreszcie zdobywamy pierwsze punkty, co dodało nam pewności siebie. Robimy przewagę punktową i prowadzimy już do końca, kończąc spotkanie wynikiem 19:6.

Awans mamy w kieszeni. Powstaje tylko pytanie, z którego miejsca wyjdziemy z grupy? O tym miał rozstrzygnąć kolejny mecz z PZS nr 3 z Wejherowa. Zespół ten również wygrał dwa mecze. Po pierwszych kilku minutach przegrywamy dziesięcioma punktami. Nasze zawodniczki są bardzo waleczne, tylu przechwytów i tzw. czap z  wyskoku wcześniej nie było. Mimo to, niestety, przegrywamy to spotkanie 14:56. Nasze rywalki to zespół składających się z osób w większości wcześniej trenujących, a pośród nich jest reprezentantka Kadry Pomorza.

Zespół „Samochodówki” był zgrany, każdy się starał grać jak najlepiej. Były rzuty za „trzy”, z dwutaktu, sporo biegania i mocna obrona. Za wysiłek i dobra grę dziękujemy oraz życzymy sukcesu w finale, który gramy 28 lutego z: I LO z Wejherowa, II LO z Rumi z zaliczeniem meczu z eliminacji. Skład naszej drużyny: Agata Białk, Oliwia Cielecka, Natalia Czoska, Marcelina Gruchal, Magdalena Klein, Oliwia Krauze, Wiktoria Lawrenc,  Weronika Skiba, Agnieszka Zakrzewska, Lena Zimniewicz.