Dnia 22.02.2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni odbyły się XXX Mistrzostwa Gdyni w Sportach Siłowych. Nasza szkoła również została zaproszona do rywalizacji w mistrzostwach, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Nastroje były bojowe, chodź nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać na miejscu. Dla naszych zawodników był to debiut w tego typu zawodach.

Na początek ważenie. Waga zawodnika to bardzo istotny element i często zdarzało się, że kilka gramów decydowało o medalach. Trzeba również wspomnieć, że końcowy wynik wyliczany był na podstawie współczynnika Wilksa (na podstawie masy ciała przypisuję się zawodnikowi współczynnik, który jest mnożony przez podniesiony przez niego ciężar), który mierzy siłę zawodników o różnej masie ciała.

Jako pierwsi zaczęli dwuboiści (wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg). Na starcie 18 zawodników podzielonych na dwie grupy. W pierwszej Maksymilian Sałata (4bT) w drugiej Dominik Domarus (2bLO). Zawodnik ma tylko trzy podejścia w danej konkurencji. Przed konkursem każdy zawodnik ustala od jakiego ciężaru zacznie podejście.

Wyniki w wyciskaniu sztangi leżąc: Maksymilian Sałata – 110 kg, Dominik Domarus – 130 kg (rekord życiowy).
Wyniki martwego ciągu: Maksymilian Sałata – 190 kg (rekord życiowy), Dominik Domarus – 180 kg (rekord życiowy).

Ostatecznie Maksymilian zajmuje drugie miejsce z łącznym wynikiem 300 kg w dwuboju. Dominik po fantastycznej walce i próbie zaatakowania podium w ostatniej kolejce ostatecznie zajmuje piątą lokatę.

Następnie do walki o medale stanęli Jakub Stankowski (4bT) oraz Maksymilian Kucharczyk (1eLO). Na starcie pojawiło się aż 34 zawodników, a cały konkurs podzielony został na trzy grupy. Panowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i również uplasowali się w ścisłej czołówce.

Wyniki w wyciskani sztangi leżąc: Maksymilian Kucharczyk 132.5 kg, Stankowski Jakub 110 kg.

Na koniec rywalizacji Maksymilian zajmuje trzecie miejsce natomiast Jakub uplasował się na szóstej pozycji. Panowie wykonali kawał dobrej roboty, i już zapowiedzieli walkę o tytuł w następnych latach.