W dniu 07.03.2023 r. mieliśmy przyjemność organizowania grupowej fazy Powiatowej Licealiady w Koszykówce chłopców. Drużyny, które trafiły do naszej grupy to:

  • – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące z Rumi,
  • – Powiatowy Zespół Szkół z Redy,
  • – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 z Wejherowa,
  • – Powiatowy Zespół Szkół nr 4 – gospodarz.

Nasza reprezentacja zagrała w składzie: Piotr Bielawa, Mateusz Macholl, Bartosz Grzenia, Mikołaj Korth, Jakub Roeske, Kacper Hebel, Marcel Formella, Maciej Wargowski, Kacper Macholl, Piotr Krawczyk, Oskar Leyk, Jakub Haffke. Opiekun drużyny – Łukasz Maj.

W pierwszym meczu naszym rywalem jest reprezentacja SLO z Rumi – rozpoczynamy od dość szybkiego prowadzenia 5-0 i skutecznie je powiększamy dzięki mocnej grze w obronie i konsekwentnym atakom na kosz rywali. Po uzyskaniu prowadzenia rzędu 16 punktów czas na zmiany – starterów zastępują zmiennicy i bronią wyniku do samego końca, pomimo wyraźnej przewagi warunków fizycznych naszych rywali. Mecz kończymy wynikiem 30-21, co nie oddaje pełnej przewagi naszej drużyny.

W kolejnym meczu przychodzi nam zmierzyć się z reprezentantami PZS z Redy. Podobnie jak w pierwszym naszym starciu – szybko przejmujemy inicjatywę i nasze prowadzenie rośnie z minuty na minutę – konsekwentnie realizujemy założenia obronne a skuteczna gra ofensywna pozwala nam na dokonanie zmian w składzie i każdy nasz zawodnik ma okazję pograć kilka dobrych minut. Zarówno starterów jak i gracze drugiego składu sukcesywnie powiększają przewagę i ostatecznie kończymy spotkanie z przewagą ponad 30 punktów.

Nasz główny rywal – PZS 1, popularna „Bukowa” – podobnie jak my, zapewnia sobie awans do finału etapu powiatowego wygrywając swoje oba mecze. Co było wcześniej do przewidzenia, mecz pomiędzy naszą reprezentacją a PZS1 będzie decydującym starciem o to, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. 

Mecz zaczynamy nerwowo i pomimo tego, że pierwsze punkty należą do nas, zarysowuje się przewaga naszych przeciwników – dzięki ich intensywnej obronie wkrada się nerwowość w poczynania naszych zawodników. Brakuje nam skuteczności w ataku, a przez nasze faule w obronie rywal zyskuje niewielkie prowadzenie dzięki punktom z linii rzutów wolnych. Do przerwy tracimy kilka ‚oczek’, jednak po zmianie połów nasza gra nie wygląda lepiej – tracimy kolejne punkty, nie trafiamy swoich rzutów, przestajemy grać zespołowo i po rozpoczęciu ostatniej kwarty wiadomo już, że tego meczu nie wygramy. Niestety przegrywamy wysoko, co nie jest faktycznym odzwierciedleniem różnicy pomiędzy drużynami. Zabrakło konsekwencji w ataku, realizowania założeń ofensywnych, skuteczności i zimnej krwi.

Mimo wszystko wierzymy w to, że w etapie finałowym rozgrywanym 14.03.2023 r. damy z siebie wszystko i wymażemy z pamięci to nieudane spotkanie. Walczymy dalej.

Zabrakło więcej takich akcji