Po emocjonującej fazie grupowej nadszedł dzień finału Powiatowej Licealiady w Siatkówce Chłopców. Na starcie stanęły cztery zespoły: PZS 1 Wejherowo, PZS 2 Wejherowo, PZS 2 Rumia oraz nasza reprezentacja. Do finału weszliśmy z zaliczonym zwycięstwem z PZS 2 Rumia, dlatego do rozegrania mieliśmy dwa mecze. Zaczęliśmy od spotkania z PZS 1 Wejherowo. Wszyscy byli bardzo zmotywowani oraz przygotowani do zaciętej rywalizacji. Pierwszy set wygrywamy dość pewnie i z dobrym nastawieniem przystąpiliśmy do drugiej odsłony meczu. Po wyrównanym początku seta rywale odskoczyli nam na kilka punktów i niestety nie udało nam się odrobić tej straty. W tie-breaku, mimo walki do ostatniej piłki, ulegamy zespołowi z Bukowej 1-2 i żeby marzyć o złocie musimy liczyć na potknięcie rywali. Odrobinę nadziei dał nam „Hipolit”, który po bardzo emocjonującym meczu uległ jednak 1-2 w meczu z PZS 1.

W drugim meczu pewnie pokonujemy „Elektryk” 2-0 i kończymy zawody ze srebrnym medalem. Drużyna była zawiedziona i rozczarowana wynikiem – walczyliśmy o złoto – tym razem rywale okazali się mocniejsi. Patrzymy jednak z nadzieją na przyszły rok, ponieważ zespół jest bardzo zmotywowany i żądny rewanżu w przyszłym sezonie.