W dniu 25.05.2023 r. w Lęborku odbył się Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej 6-osobowej. Mistrzostwa te przyniosły nam dużo emocji i zmian akcji, ale zacznijmy od początku. W turnieju wzięło udział  sześć zespołów: Wejherowo, Gdańsk, Słupsk, Malbork, Tczew i Chojnice. Zespoły te zostały podzielone na dwie grupy. My w grupie znaleźliśmy się razem ze Słupskiem i Chojnicami. Przez fazę grupową przeszliśmy jak burza, pewnie wygrywając dwa mecze, najpierw ze Słupskiem 3:0 a następnie z Chojnicami 5:2.

Po fazie grupowej przyszedł czas na półfinał w którym zagraliśmy z Malborkiem. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, więc do wyłonienia finalisty musieliśmy rozegrać dogrywkę 2×5 minut. W tym dodatkowym czasie to my byliśmy bardziej skuteczni i wygraliśmy 3:1, co spowodowało, że pierwszy historyczny finał z naszym udziałem stał się faktem.

W finale los znów połączył nas z drużyną z fazy grupowej a mianowicie ze Słupskiem. Mecz ten jak na finał przystało stał na bardzo wysokimi poziomie, było widać, że oba zespoły miały do siebie duży respekt, ale mimo to stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji. Bardzo dobra postawie naszego bramkarza Mateusza Miotka spowodowała, że w regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał wynik 0:0 i znów przyszło nam rozegrać dogrywkę.

W tej fazie gry pierwsi na prowadzenie wyszli rywale, mimo straconej bramki dalej graliśmy swoje, co przyniosło efekt w końcówce dogrywki i za sprawą Tymoteusza Hirsza doprowadziliśmy do remisu. Gdy już się wydawało, że rzuty karne staną się faktem na ostatni strzał zza pola karnego zdecydował się zawodnik Słupska. Strzał był na tyle precyzyjny, że nie dał on szans na skuteczną interwencję dobrze dysponowanego w tym turnieju naszego bramkarza. Przegrywamy 2:1, lecz z Lęborka wracamy na tarczy. To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu co przełożyło się na historyczne drugie miejsce w województwie.

Nasi bohaterowie: Maciej Gawiński, Tymoteusz Hirsz, Jakub Goliński, Paskal Czaja, Kacper Bargański, Oliwer Kątny, Mateusz Miotk i Kamil Pranczk