W dniu dzisiejszym zakończyliśmy niezwykle udany sezon szkolnej lekkoatletyki. Po srebrnym medalu Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych zdobytym w Tomaszowie Lubelskim i czwartym miejscu na Mistrzostwach Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, przyszedł czas na lekkoatletykę na stadionie.

Na szczeblu powiatowym zdobyliśmy aż 22 medale i tym samym 22 osobo starty na finał wojewódzki w Chojnicach. Bardzo fajne zawody. Nasi uczniowie mogli zmierzyć się tam ze sportem wyczynowym różnych pomorskich klubów sportowych.

Ostatecznie przekuliśmy te 22 powiatowe na 7 wojewódzkich medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Złote medale zdobyli: Weronika Skiba w rzucie oszczepem, Mateusz Zakrzewski w biegu na 1500 m, sztafeta 4x100m w składzie: Kacper Bargański, Oliwier Pienczyn, Szymon Foryś i Marcel Formella.

Srebrny medal zdobył: Marcel Formella w biegu na 100 m.

Brązowe medale zdobyli: Agnieszka Zakrzewska w skoku w dal, Dominik Armstrong w pchnięciu kulą, Jerzy Podolski w rzucie dyskiem.

Antoni Kubacki zrezygnował ze startu z powodu kontuzji, a wiemy że też byłby medal.
I wiemy też, że Antoni i Dominik będą reprezentowali nasz kraj w najbliższą sobotę w meczu lekkoatletycznym z Czechami. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!