Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w dniu 2. czerwca w naszej szkole odbył się drugi i trzeci etap powiatowego konkursu z języka angielskiego „Lionheart”. Punktualnie o 10:00 w naszej szkole stawili się ósmoklasiści z dziewięciu szkół podstawowych powiatu wejherowskiego wraz z opiekunami.

Po przywitaniu wszystkich uczniów przez p. dyrektora Cezarego Lewandowskiego uczniowie rozwiązali test leksykalno-gramatyczny trwający 45 minut. Następnie, podczas gdy opiekunowie sprawdzali testy, uczniowie w grupach wzięli udział w zadaniach przygotowanych przez p. Łukasza Maja, sprawdzających ich znajomość idiomów i języka potocznego.

Do finału konkursu, po wyrównanej walce, przeszło 10 najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w teleturnieju wiedzy z języka angielskiego i znajomości krajów anglojęzycznych, przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Weroniki Klimek.

Organizatorzy, jak i opiekunowie, byli oczarowani wysokim poziomem wiedzy prezentowanym przez wszystkich finalistów. Pierwszy raz w historii konkursu zdający wykorzystali całą pulę pytań finałowych, a o zwycięstwie musiała zadecydować zdobyta liczba punktów. Na szczególne uznanie zasługuje też fakt, że wszyscy finaliści sprawiedliwie wybierali siebie nawzajem do odpowiedzi, przestrzegając zasad fair-play.

Zwyciężczynią konkursu okazała się uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Orlu – Kornelia Michalak, zaś drugie i trzecie miejsce na podium zajęli kolejno Aurelia Bekisz ze Szkoły Podstawowej w Żelistrzewie i Bartosz Brygiert ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem w Dobrzewinie-Karczemki.

Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwała trzyosobowa komisja: zastępca dyrektora szkoły – mgr Monika Rolbiecka, nauczyciel języka angielskiego – mgr Łukasz Maj, oraz uczennica  klasy IIImLO – Blanka Milewczyk.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie konkursu- Julii Grzymkowskiej z klasy IIIezLO, która prowadziła finał konkursu, uczniom eurogrupy 3e1 oraz uczennicom z klasy 2zbLO. Bez Was ten konkurs nie mógłby się odbyć!