Po raz kolejny nasza szkoła  uczestniczyła w wydarzeniach  związanych z Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Ta ogólnoświatowa inicjatywa ma na celu promowanie idei, bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.

Uczniowie z klasy 4mLO uczestniczyli w  teleturnieju  ,,Lider Przedsiębiorczości” zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie.  Młodzież sprawdzała swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i puchary. W PZS nr 3  odbył się Międzyszkolny Turniej Gry Monopoly.  Zawodnicy to drużyny uczniów szkół ponadpodstawowych  z powiatu wejherowskiego.  Kacper Cieszyński  z kl .4fT zajął  2 miejsce. Gra Monopoly wyzwala niemałe emocje, uczy przedsiębiorczości, zdrowej rywalizacji oraz  sztuki negocjacji.

Młodzież uczestniczyła w  wydarzeniach  online – ,,Projekt Kariera” zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Tematem przewodnim  webinarów był rozwój umiejętności, planowanie swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej oraz przewodnik po pomorskim rynku pracy. Uczniowie w ramach paneli wysłuchali prelekcji i dyskusji  przedsiębiorców, doradców zawodowych oraz psychologów. W szkole odbyły się dla uczniów  warsztaty: ,,Rola przedsiębiorczości w gospodarce” oraz  ,,Oszczędzanie i inwestowanie”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Mamy nadzieje, że wydarzenia organizowane w naszej szkole przyczynią się do wzmocnienia aktywnych postaw  wśród uczniów oraz dostrzegą swoje szanse i możliwości.