29.05.2024 w Muzeum II Wojny światowej odbył się Wielki Finał Trójmiejskiej Ligi Debat organizowany przez Fundację Ergo, z którą nasza szkoła współpracuje przy organizacji Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich. Trójmiejska Liga Debat jest to projekt adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z Pomorza, mający na celu rozwój u uczestników wachlarzu kompetencji miękkich takich jak: wystąpienia publiczne, prowadzenie rzeczowych i merytorycznych dyskusji, unikanie manipulacji oraz autoprezentacja. W tym roku do projektu zgłosiła się rekordowa ilość 18 szkół w tym nasza reprezentowana przez uczniów klasy 3P: Paula Bemke, Helena Białachowska, Piotr Grzenkowicz , Wiktoria Kwidzińska, Oskar Wenta, Natalia Wesenberg.

Nasza Szkoła wzięła udział w 5 debatach, w których zwyciężyła 3 krotnie i 2 krotnie została pokonana. Ostatecznie zajęła 2 miejsce w swojej grupie i niewiele zabrakło do awansu do półfinału ligi. W finale Trójmiejskiej Ligi Debat spotkały się ze sobą najsilniejsze drużyny: I LO z Gdańska i LO z Tczewa, zwycięstwo odniosła druga drużyna, lepiej uzasadniając tezę finałową: Należy sprzeciwiać się transhumanizmowi. Na koniec organizatorzy nagrodzili drużyny biorące udział w Trójmiejskiej Lidze Debat.