„Minęła studniówka…”mogą już teraz zaśpiewać tegoroczni abiturienci. Za nimi ten długo wyczekiwany bal, który na pewno pozostanie w pamięci jako naprawdę wyjątkowa impreza. Zaczęło się tradycyjnie – od przemówienia dyrektora Cezarego Lewandowskiego. Młodzież usłyszała życzenia, by ten wieczór był wspaniały i niezapomniany. Przypomniane zostało również tegoroczne motto szkoły: „Twoje jutro zależy od dzisiejszych decyzji”. Do przybyłych rodziców a także wychowawców i innych nauczycieli skierowane zostały słowa podziękowania za codzienny trud wkładany w wychowywanie tegorocznych maturzystów oraz zaangażowanie w ich rozwój i przygotowywanie do dorosłego życia.
A gdy padło słynne „Poloneza czas zacząć” na pakiecie pojawili się również Pani wicedyrektor Monika Rolbiecka oraz wicedyrektor Waldemar Marcinkiewicz, by wraz z uczniami klasy 5ft zatańczyć nasz taniec narodowy. Po nich w centrum uwagi byli uczniowie z innych klas kolejno prezentujący różnorodność figur Poloneza, a jednocześnie samych siebie – dziewczęta w pięknych wieczorowych sukniach a chłopcy w eleganckich garniturach.
Po gromkich brawach, jakimi nagrodzono wszystkich tańczących, głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Kacper Cieszyński oraz Wiktoria Kwidzińska. W imieniu uczniów podziękowali dyrekcji za otwartość, zrozumienie i gotowość do pomocy, wychowawcom i nauczycielom za determinację i entuzjazm w pracy, a rodzicom za miłość i wsparcie w ich długiej drodze do dorosłości.
A co było później? Już tylko fantastyczna zabawa, która rozpoczęła się krótkim programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy 4b LO, uczennicę 5aT oraz uczniów 4za LO. Zachwycili pokazem, wywołując uśmiech na wielu twarzach a jednocześnie zachęcili do dalszego wspólnego szaleństwa na parkiecie.
I tak „minęła studniówka z wielkim hukiem”, ale niestety, Drodzy Abiturienci, „czas ucieka
i matura coraz bliżej…”. Wytrwałości na ostatniej prostej i powodzenia na egzaminach maturalnych!