“Poezja śpiewana to spotkanie słowa z melodią – wtedy myśli stają się uczuciem a uczucia wspólnym przeżyciem”. Te słowa Marka Grechuty wybrzmiały podczas pierwszej Wieczornicy z Poezja Śpiewaną zorganizowanej w Odjechanej Bibliotece.


Spotkanie z poezją śpiewaną była wyjątkowym i nastrojowym wydarzeniem. Uczniowie zaprezentowali utwory łączące poezję z muzyką, tworząc pełne emocji interpretacje znanych tekstów i wykonawców takich jak Edyta Geppert, Marek Grechuta, Edward Stachura oraz Sanah. Kameralna atmosfera, delikatne światło oraz zaangażowanie wykonawców sprawiły, że publiczność mogła na chwilę zatrzymać się i zanurzyć w refleksji. Wieczornica z Poezją dostarczyła nie tylko wrażeń artystycznych, ale także pokazała wrażliwość i talent młodych ludzi.

Swoje interpretacje muzyczne przedstawili Izabella Biedrzycka, Weronika Koczwara, Martyna Pocierznicka, Zuzanna Szczypior, Jakub Salamucha oraz Wiktoria Barcz z towarzyszącym Jej Igorem. Nad oprawą techniczną przedsięwzięcia czuwali Tymek Bochenek oraz pan Tomasz Nikrant. Wieczornicę poprowadziła nasza absolwentka Agata Reszka. Wszystkim uczestnikom – wykonawcom i gościom – dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz, klimat, który udało się nam stworzyć.