24 kwietnia 2026 roku o godzinie 11.40 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku klas maturalnych. Prowadzącymi uroczystość byli Weronika Rost i Jakub Będźkowski z klasy 3pLO.

W swoim wystąpieniu na początku uroczystości Dyrektor Szkoły pan Cezary Lewandowski podkreślił, że młodzież opuszcza mury szkoły nie tylko z wiedzą, ale również z doświadczeniem, które będzie fundamentem ich dalszej drogi. Życzył maturzystom spokoju i wiary we własne możliwości podczas egzaminów, a także odwagi w podejmowaniu życiowych decyzji i realizowaniu marzeń.

Jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych momentów uroczystości było przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu. Dotychczasowy skład (Kacper Hebel, Mateusz Pisała, Krystian Sirocki i Piotr Marszał), z należytą powagą i wzruszeniem, oddał symbol szkoły swoim młodszym następcom (Hubert Kamiński, Tomasz Dominik, Aleksander Żala). Ceremonia ta podkreśliła ciągłość tradycji oraz odpowiedzialność, jaka spoczywa na uczniach reprezentujących społeczność szkolną. Nowy poczet przyjął sztandar z szacunkiem, deklarując gotowość do godnego pełnienia swojej funkcji.

Kolejnym istotnym punktem było ślubowanie absolwentów. Uczniowie klas maturalnych, stojąc u progu nowego etapu życia, uroczyście zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły, pielęgnowania jej wartości oraz wykorzystywania zdobytej wiedzy i umiejętności w dorosłym życiu. Był to moment pełen refleksji, wzruszeń i symbolicznego pożegnania ze szkolną codziennością.

Podczas uroczystości doceniono wysiłek i osiągnięcia uczniów. Nagrodzono najlepszych uczniów za największą średnią w pionie klas technikalnych (Piotr Marszał VbT) i licealnych (Kinga Lejk IVzcLO). Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.

Szczególne gratulacje skierowano do uczniów, którzy ukończyli szkołę ze świadectwem z wyróżnieniem. Otrzymane „paski” były symbolem ich wytrwałości, ambicji oraz konsekwencji w dążeniu do celu, a także powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM OTRZYMALI: Fornalik Maria, Hintzke Martyna, Szulta Dominika, Shirinia Vitalina,  Blok Oliwia, Kobus Wiktoria, Czoska Natalia, Drawc Paulina, Drozdowski Patryk, Fudalej Mateusz, Kroll Magdalena, Kucharczyk Laura, Lejk Kinga.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły w postaci pamiątkowych brązowych, srebrnych i złotych tarcz. Otrzymali je uczniowie, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoimi osiągnięciami, postawą oraz wkładem w budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Było to wyjątkowe uhonorowanie ich pracy i zaangażowania.

BRĄZOWE TARCZE OTRZYMALI: Bojka Malwina, Czoska Natalia, Dąbrowski Jakub, Grzebyk Magdalena, Jasińska Agata, Klawikowska Julia, Krauza Igor, Krenz Weronika, Kucharczyk Laura, Marcinkowska Aleksandra, Olszewska Wiktoria, Shirinia Vitalina, Styn Marcin, Sychowska Agata, Syska Zuzanna, Szulta Dominika, Uzdrowski Bartosz, Zimniewicz Lena.

SREBRNE TARCZE OTRZYMALI: Blok Oliwia, Byler Anna, Fornalik Maria, Mejer Sebastian, Mocarski Oliwier, Okrój Mateusz, Sobiecki Piotr.

ZŁOTE TARCZE OTRZYMALI: Hebel Kacper, Jarosz Oliwia, Lejk Kinga, Marszał Piotr, Pisała Mateusz, Skóra Oliwia, Sirocki Krystian, Zakrzewski Mateusz.

Nie zapomniano również o uczniach, którzy z zaangażowaniem reprezentowali szkołę w różnego rodzaju rozgrywkach i zawodach sportowych. Zostali oni wyróżnieni za swoją postawę, determinację oraz godne reprezentowanie społeczności szkolnej na arenie międzyszkolnej i ogólnopolskiej. Najwszechstronniejszą sportsmenką szkoły została Anna Byler z klasy IVbLO, a sportowcem Marcel Formella z klasy IVbLO.

Słowa podziękowania skierowano również wolontariuszom za ich zaangażowanie, poświęcony czas oraz bezinteresowną pomoc na rzecz innych. Podkreślono, że ich działalność stanowi ważny przykład wrażliwości społecznej i ma realny wpływ na otoczenie.

Wręczono również nagrody specjalne: dla absolwentów reprezentujących szkołę w poczcie sztandarowym, dla absolwenta ze 100% frekwencją, dla zespołu promocji i dla zespołu radiowęzła.

POCZET SZTANDAROWY: Kacper Hebel, Mateusz Pisała, Krystian Sirocki i Piotr Marszał.

FREKWENCJA: Okrój Mateusz

TEAM PROMOCJA: Jarosz Oliwia, Kocot Maja, Krause Alan, Drozdowski Patryk, Blok Oliwia, Okrój Mateusz, Mejer Sebastian, Kujot Patrycja, Domska Oliwia.

RADIOWĘZEŁ: Jachym Robert, Napieraj Michał, Kobus Wiktoria, Olszewska Wiktoria, Trumińska Nadia, Barna Anita, Konkol Kinga, Firmanty Joanna

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły.

Po koniec wydarzenia głos zabrali: w imieniu absolwentów Zosia Powałka oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego Olaf Gulcz.

Uroczystość zakończył występ kabareciarzy i zespołu muzycznego. Powodzenia na maturze!!!

KABARECIARZE: Grzegorz May, Aleksander Damps, Wiktor Zelgert, Bartosz Szulist, Jonatan Tutkowski, Filip Godlewski i Bartosz Myszka.