W strugach deszczu oraz porywistym wietrze odbył się tegoroczny Półmaraton Gdynia, który przyciągnął na start ponad 8000 zawodników. Prologiem przed biegiem głównym była mocno obsadzona 5-tka. Nasz maturzysta Piotr Sobiecki pokonał ten dystans w zaledwie 16min06s, pokonując swój rekord życiowy i zajmując wysoką szóstą lokatę. Pierwszy na mecie był aktualny Mistrz Polski w maratonie Arkadiusz Gardzielewski. Na dystansie półmaratonu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów oraz weteranów. W kategorii 40 plus pani Maj-Roksz uzyskała 13 lokatę, a wśród pań była trzydziesta siódma (wystartowało 2700 kobiet). Najlepszą nagrodą na mecie był piękny medal, który zobaczycie w galerii. Jak mówi pani Maja – najładniejszy medal, jaki mam a biegam już ponad 30 lat. Dla tego medalu warto było przyjechać do Gdyni.
Gratulujemy naszym reprezentantom.









