Podwójnym zwycięstwem Samochodówka przypieczętowała rywalizację wojewódzką sportu międzyszkolnego, które po raz kolejny kończymy na pierwszym miejscu. Podwójną, bo i dziewczęta i chłopcy wygrali Wojewódzką Licealiadę w Lekkoatletyce, która odbyła się na przepięknie usytuowanym Stadionie 650-lecia w Słupsku 28 maja 2026 r.
Aż trudno coś napisać. Tyle razy wygrywaliśmy. Na zawody ruszyliśmy o 8.00 autokarem wraz z wszystkimi reprezentantami Powiatu Wejherowskiego. Droga bardzo przyjemna w dużej części po nowej drodze ekspresowej S6 (już prawie cała jest gotowa). Na stadion pierwszy raz przyjechaliśmy jako pierwsi, jeszcze przed czasem. Program minutowy ładnie rozpisany, po trzy, cztery konkurencje na raz. Trzeba się uwijać. Uczniowie zdeterminowani, pilnują swoich konkurencji. Dla wielu z nich to pierwsze zawody tej rangi. Dla naszych Sportowców Roku: Anny Byler i Marcela Formelli, to kolejna okazja by sięgnąć po medale. Fajnie, że znaleźli jeszcze czas i ochotę na start w tych zawodach. Przecież szkołę już skończyli.
To były fajne zawody. Były emocje. Była radość i płacz. Sportowa złość i euforia po udanym występie. Jednak najwięcej emocji skumulowanych w krótkim czasie przysporzyły nam biegi rozstawne 4×100 m. Był ogień i precyzja przy przekazywaniu pałeczki na pełnym gazie. Przygotowania z Panią Mają zrobiły swoje. Wszystko się udało. Można tak pisać dużo o każdym zawodniku, ale komu się będzie to czytać.
Podaję zatem w skrócie wyniki naszych podopiecznych:
| NADIA CICHOŃ – awansowała do finału i zajęła w nim 7 pozycję z czasem 13,34 w biegu na 100 m |
| EMILIA MEHRING – była 4 w biegu na 400 m z czasem 65,24 |
| ALEKSANDRA POJAWA – była 12 w biegu na 800 m z czasem 2.50,86 (500 m – trzymała się z czołówką – tak trzeba aby wejść na wyższy poziom) |
| NADIA HALLMANN – 9 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,31 m |
| MILENA SZYMEROWSKA – 13 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,08 m |
| ROKSANA CHMIELECKA – 3 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 145 cm |
| MARTA CISKOWSKA – 7 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 140 cm |
| EMILIA JASKULSKA – 6 miejsce w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 8,15 m |
| LENA KUPC – 3 miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 21,28 m |
| NADIA HALLMANN – 7 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 21,46 m |
| ANNA BYLER, NADIA CICHOŃ, EMILIA MEHRING, AGATA BICHOWSKA – 2 miejsce W BIEGU 4X100 m z czasem 53,60 – o 0,02 od 1 miejsca |
| MACIEJ OPARA – 2 miejsce w biegu na 400m z czasem 51,25 |
| TYMOTEUSZ DAWIDOWSKI – 10 miejsce w biegu na 1500 m z czasem 4.36,87 |
| KACPER MAŁASZYCKI – 13 miejsce w biegu na 1500 m z czasem 4.38,79 |
| MIKOŁAJ STANKE – 11 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,25 m |
| MARCEL FORMELLA – 2 miejsce w pchnięciu kulą 5kg z wynikiem 14,48 m |
| MARCEL FORMELLA – 2 w rzucie dyskiem 1,5kg z wynikiem 48,34 m |
| ERYK KWIDZIŃSKI – 10 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 36,8 m |
| MACIEJ OPARA, KONRAD CZWATSCHKA, MARCEL MASZOTA, FRANCISZEK DRYWA i rezerwowy (biegał w powiecie) DAWID SCHEMICH – 2 miejsce w biegu 4×10 0m z wynikiem 45,49 |
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy co raz to lepszych wyników. Jednocześnie dziękujemy za dołożenie swojej cegiełki do budowania siły Wejherowskiej Samochodówki.

