W przelotnych opadach deszczu przyszło rywalizować reprezentantom naszej szkoły w Wojewódzkiej Licealiadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Za to nad przepięknym Jeziorem Rychnowskim w Człuchowie. Prawo do startu w tych zawodach miało 21 najlepszych sztafet z poszczególnych pomorskich powiatów. 

My mieliśmy tę możliwość zarówno w żeńskiej i męskiej sztafecie. Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta  składzie: Julia Kleina, Karina Gaffke, Agata Leyk, Marta Gorczyńska, Milena Fajter, Daria Teska i Amelia Kużel. Dziewczyny nie dotrzymały jednak kroku najlepszym, tracąc dystans do czołówki, który na kolejnych zmianach jeszcze się pogłębiał. Skończyliśmy tą rywalizację na dobrym, bo jeszcze punktowanym 8 miejscu. Brawo dziewczyny!


Męska sztafeta wystartowała pół godziny później z wielką ochotą na zwycięstwo. Dla chłopaków liczył się tylko jeden przeciwnik: Szkoła Mistrzostwa Sportowego czyli XII LO z Gdańska. Reszta została daleko z tyłu. Byliśmy z nimi w “kontakcie” do przedostatniej zmiany, gdzie jednak uciekł nam mocniejszy zawodnik. Ukończyliśmy bieg na drugim miejscu. Skład srebrnej sztafety: Jakub Godlewski, Maciej Gawin, Michał Formella, Konrad Stawicki, Igor Wiczkowski, Antoni Kubacki i Paskal Czaja. Gratulujemy!

Końcowa klasyfikacja:

Chłopcy:Dziewczęta:
1.XII Sportowe Liceum w Gdańsku1.XII Sportowe Liceum w Gdańsku
2 .PZS 4 Wejherowo2.Zespół Szkół w Chojnicach
3.PZS 2 Kościerzyna3.I LO w Kartuzach
4.III LO Gdynia4.I Akademickie LO w Gdyni
5.Zespół Szkół w Chojnicach5.II LO w Kwidzynie
6.II LO w Starogardzie6.I LO Starogardzie Gdańskim
7.I LO w Lęborku7.PZS 1 w Kościerzynie
8.II LO w Kwidzynie8.PZS 4 w Wejherowie

W trakcie dekoracji nasza szkoła odebrała wyróżnienie: pamiątkową tablicę i voucher na sprzęt sportowy za 1 miejsce w województwie pomorskim za osiągnięcia sportowe w poprzednim roku szkolnym.