W dniu 13.06.2022 roku w budynku Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji szkół ponadpodstawowych powiatu wejherowskiego w ramach Powiatowej Licealiady w roku szkolnym 2021/2022.

Wróciliśmy po pandemii – pełni energii i zapału . Od września rywalizacja sportowa szkół ponadpodstawowych szła pełną parą. Od Festiwalu Sztafet poczynając, na Siatkówce Plażowej kończąc. Dziesięć szkół rywalizowało ze sobą w 30 konkurencjach. Najlepszą szkołą została nasza Samochodówka, na drugim miejscu podium znalazł się Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie, natomiast trzecie miejsce wywalczył Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary za wywalczone miejsca. Nasza szkoła została też nagrodzona w kategorii „Fair Play” oraz nagrodę za zorganizowanie największej ilości imprez sportowych.

Warto dodać, że nasza szkoła zajęła także wysoką 4-tą pozycję w rywalizacji na poziomie Województwa – na to podsumowanie trzeba poczekać do jesieni.

Pamiątkowe puchary wręczał Wice Starosta Wejherowski – Jacek Thiel oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski.