23 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. W trakcie swoich wystąpień Dyrektor Szkoły wielokrotnie podkreślał dumę z osiągnięć Uczniów Samochodówki, którzy rozsławili naszą szkołę na arenach ogólnopolskich sięgając po laury edukacyjne, sportowe oraz odznaczając się wyjątkową postawą prospołeczną i charytatywną. 

O godzinie 8.30 pożegnaliśmy uczniów trzecich klas Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2 w zawodach mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych i ślusarz. Mamy nadzieję, że część z absolwentów będzie się dalej kształcić w naszej szkole w Branżowej Szkole II Stopnia.

Baranowski Adrian, Bochentin Mateusz, Cylkowski Grzegorz, Czapliński Mikołaj, Dopke Tomasz, Engelbrecht Artur, Fuhrmann Michał, Kierznikiewicz Łukasz, Kriesel Piotr, Lademann Jan, Mach Bartłomiej, Magulla Mateusz, Okrój Jan, Pal Alan, Pranschke Mikołaj, Rietz Ksawery, Schröder Jakub, Schwann Michał, Słupczewski Paweł, Walaszkowski Sebastian, Żak Sylwester.

Damps Piotr, Frąckowiak Mateusz, Jędrzejczyk Michał, Kędziora Łukasz, Kotulski Patryk, Kożyczkowski Dominik, Kwidziński Marcin, Majkut Kacper, Mejer Kamil, Naczk Mateusz, Nadolski Adrian, Niżnik Piotr, Nowak Nikodem, Nowicki Maciej, Patelczyk Paweł, Pionk Kamil, Pranszke Mikołaj, Pyszka Dominik,
Rohde Hubert, Siwek Rafał, Stencel Dawid, Szymański Dawid, Wicki Jacek, Willa Paweł, Woźniak Hubert
Baruch Maksymilan, Becker Fabian, Bieńkowski Oskar, Boyke Grzegorz, Chojnacki Michał, Ćwik Kamil, Dawidowski Wojciech, Dąbrowski Błażej, Formella Paweł, Gawin Krzysztof, Grabowski Ksawier, Hallmann Mateusz, Hennig Bartosz, Herbik Kordian, Janeczk Fabian, Kieliński Maciej, Kozikowski Mikołaj, Kwidziński Paweł, Ladowski Nikolas, Niszczot Daniel, Olczak Kewin, Reszka Sebastian, Schiplak Jakub, Szymański Damian, Zajączkowski Marcel, Żbikowski Maciej, Żmuda Patryk.

Na uroczystym apelu nagrodzono najlepszych Uczniów oraz wręczono tarcze Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, które są najcenniejszym odznaczeniem dla szkolnej społeczności Uczniowskiej. Warto podkreślić, że wspomniane laury wzorowane są na medalach największych wydarzeń sportowych, a ich głównym zadaniem jest motywowanie Uczniów do samorozwoju i podejmowania nowych wyzwań. 

Szczególnym wydarzeniem w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego było także wręczenie certyfikatów Cambridge z języka angielskiego oraz Goethe-Institut z języka niemieckiego dla najlepszych lingwistów wejherowskiej Samochodówki.

Całej Społeczności szkolnej życzymy pięknych wakacji bogatych w odpoczynek i nowe relacje międzyludzkie.

Czekamy na Was już we wrześniu pełni nowych pomysłów i jednocześnie ciekawi Waszych przedsięwzięć.