Czas na UKS, a dokładnie Uczniowski Klub Sportowy Samochodówka Wejherowo. W tym roku nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w rywalizacji sportowej szkół ponadpodstawowych. W naszej szkole mamy wiele świetnych sportowców, którzy zajmują najwyższe lokaty w międzyszkolnej rywalizacji na poziomie powiatowym oraz wojewódzkim. Chcemy pójść o krok dalej i rozwijać sportowo naszych uczniów, aby mogli rywalizować na arenie ogólnopolskiej. Pierwszą sekcją UKS jest Lekkoatletyka – Królowa Sportu – w tej dziedzinie nasi uczniowie mają największe osiągnięcia. Chcemy stworzyć im warunki rozwoju, bazę treningową, sprzęt oraz zapewnić zgrupowania.

Związku z powyższym dnia 28 sierpnia odbyło się zebranie założycielskie UKS Samochodówka Wejherowo, w którym wzięli udział nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, absolwenci oraz sympatycy naszej szkoły. Wspólnie stworzymy warunki dla dalszego rozwoju naszych sportowców. Mamy nadzieję rozwinąć skrzydła i w przyszłości otworzyć kolejne sekcje.