SONY DSC

W czwartek 19 października 2023 r w PZS nr 2 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Badmintonie dziewcząt. Do zawodów przystąpiło pięć zespołów, które grały systemem „każdy z każdym”.  Każdy zespół mógł zgłosić dwóch zawodników podstawowych oraz jednego rezerwowego. W zawodach zwyciężył ten zespół, który zdobył największą ilość punktów za wygrane. Na mecz składały się dwie gry pojedyncze (singlowe) oraz jedna deblowa. W razie braku trzech wygranych gier odbywały się jeszcze gry singlowe. Dlatego mecz w badmintona może trwać bardzo długo.

Za wygrane mecze wynikiem 3:0 i 3:1 – 3 pkt.
– za wygraną wynikiem 3:2 – 2 pkt.
– za przegraną – 1 pkt.
– walkower – 0 pkt.

Pierwszy mecz nie należy nigdy do łatwych. Z PZS w Redzie gramy długo, ponieważ gry singlowe i deblowe trwały nawet trzy sety.  Jednak nasze zawodniczki  starały się zagrać jak najlepiej z mistrzyniami powiatu z ubiegłego roku i to im się udało. Pewnie wygrywają 3:0.

Po długiej przerwie gramy każdy kolejny mecz niemal bez odpoczynku. Według  wcześniej ustalonego klucza, do meczu z nami stają dziewczyny z PZS nr 3 w Wejherowie. Agata Kujawska gra jako pierwsza i po remisie w setach wygrywa 2:1. Następnie Agnieszka Zakrzewska wygrywa 2:0 i grę deblową również wygrywamy 2:0. Wygrywamy w tym meczu 3:0.

Kolejne spotkanie z PZS 1 w Rumi nasze zawodniczki grają już trochę zmęczone, ale mają jeszcze w sobie ducha sportowej walki, który przyczynia się do wygranej 3:1. Po wszystkich wygranych tego dnia spotkaniach pozostał do rozegrania mecz finałowy o złoty medal z PZS Nr 2 w Wejherowie („Elektryk”). Szkoła ta ma tego dnia  same zwycięstwa na swoim koncie. Z tym zespołem gramy niemal punkt za punkt. Jednak przeciwniczki grają dokładniej  i są minimalnie lepsze w setach. W rezultacie to spotkanie przegrywamy 2:3.  Brawo dziewczyny za srebrny medal w powiecie i godne reprezentowanie barw Samochodówki! Skład zespołu: Agata Kujawska z kl. 3bLO, Agnieszka Zakrzewska z kl. 2zbLO i Julia Goike z kl. 3bLO.