W dniu 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs piosenek patriotycznych, który zgromadził wielu utalentowanych uczestników. Wydarzenie było pełne emocji i pięknych występów, które oddawały ducha patriotyzmu. Konkurs związany był z przypadającą 11 listopada 105 rocznicą Święta Niepodległości Polski. Okazało się, że w naszej szkole jest wielu utalentowanych muzycznie uczniów.

Aniela Witkowska i Pola Abako w piosence „Dziewczyna z granatem”.

.

Julia Miotk wykonała na skrzypcach utwór “Rozkwitały pąki białych róż”

.

Martyna Misztal zaśpiewała piosenkę “Historie zagubionych”

.

Maksymilian Kanczkowski wykonał na akordeonie utwór “Piechota”.

.

Nadia Szczypior w duecie z Martyną Wróbel zaśpiewały “Rozkwitały pąki białych róż”.

.

Zuzanna Szczypior zaśpiewała piosenkę “Biały krzyż”.

.

Marta Fijałkowska wystąpiła w utworze “Dziś idę walczyć mamo”

.

Magdalena Konkol zaśpiewała piosenkę “Rozkwitały pąki białych róż”.

.

Wiktoria Barcz zmierzyła się z utworem “Ojczyzno ma”.

.

Laura Lewińska zaśpiewała piosenkę “Uwięziony ptak”

.

Weronika Grabowska w utworze “Miasto”

.

Klasa 2eLO zaśpiewała pieśń “Szara piechota”

.

W trakcie uroczystości, o godzinie 11.11, cała szkoła zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

Członkowie jury, w składzie Monika Rolbiecka, Małgorzata Sil i Piotr Kotłowski ogłosili wyniki konkursu. Weronika Grabowska zdobyła pierwsze miejsce swoim wykonaniem utworu “Miasto”. Jej pełen emocji i pasji występ poruszył członków jury jak i całą publiczność. Martyna Misztal zajęła drugie miejsce za wykonanie piosenki “Historie zagubionych”. Laura Lewińska zdobyła trzecie miejsce swoim wykonaniem utworu “Uwięziony ptak”. Jej głos i wyrazistość wykonania zasłużyły na to wyróżnienie. Klasa 2eLO została wyróżniona za swoje zaangażowanie i wspólny występ, w którym wykonali piosenkę “Szara piechota”.

Cały konkurs piosenek patriotycznych był nie tylko okazją do zaprezentowania talentów uczniów, ale przede wszystkim do wyrażenia miłości do ojczyzny i kultywowania wartości patriotycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za ich zaangażowanie!