17 listopada 2023 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowej Licealiadzie w Koszykówce 3×3 Chłopców. Turniej odbywał się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie. Skład naszej drużyny (przepisy dopuszczają zawodników urodzonych w roku 2006 i młodszych) to: Piotr Krawczyk, Kacper Macholl, Marcel Formella i Maciej Wargowski. Opiekunem drużyny jest Łukasz Maj. 

W turnieju wzięło udział łącznie 9 drużyn z Powiatu – zostały utworzone trzy grupy, gdzie każdy zespół miał do rozegrania dwa mecze (systemem każdy z każdym).  Naszymi rywalami w fazie grupowej były dwie drużyny z Rumi – PZS 2 (Hipolit) i LO nr 1 (Viking). 

W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z reprezentacją Hipolita – rozpoczynamy mecz skoncentrowani i zmotywowani. Po dwóch minutach prowadzimy 5:0 i dzięki szybkiemu atakowi i mocnej obronie kończymy mecz przed czasem, zdobywając komplet 15 punktów, tracąc tylko jeden kosz. Nasz drugi rywal, Viking z Rumi stara się pokazać z lepszej strony, jednak udało im się zdobyć łącznie 3 punkty przy naszych 15.

Po fazie grupowej zostały utworzone nowe grupy – Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca trafiły do grupy “mistrzowskiej”, zespoły z drugiego miejsca grały o miejsca 4 – 6, a reprezentacje, które zajęły trzecie miejsca rywalizowały w grupie o miejsca 7 – 9. 

Pierwszy mecz w grupie finałowej to rywalizacja z Elektrykiem. Wchodzimy w mecz z dużym skupieniem, mocno bronimy i staramy się wykorzystywać okazje do zdobycia punktów i po 8 minutach prowadzimy 4:2. Mecz obfituje w dużo fauli i jest bardzo wyrównany. Ostatnie 2 minuty należą jednak do naszych rywali – jeden błąd w obronie, dwa kontrowersyjne gwizdki i ostatecznie przegrywamy ten pojedynek. Nie jesteśmy szczęśliwi, gdyż wiemy, że nasz rywal nie był od nas lepszy.

Gramy jednak dalej – drugie starcie to mecz z I LO, czyli z Bukową. Na początku tracimy kilka punktów i przez pierwszą połowę meczu musimy gonić wynik, jednak w drugiej połowie wracamy do mocnej defensywy i skutecznego ataku, ograniczamy przeciwników sami przy tym punktując regularni i ostatecznie pokonujemy Bukową przewagą czterech punktów.

Ostatni mecz grupowy miał zdecydować, kto wygra cały turniej – my i Elektryk mamy po jednym zwycięstwie i jeśli Bukowa wygrałaby z Elektrykiem, zajęlibyśmy pierwsze miejsce. Niestety, bo bardzo zaciętym i wyrównanym meczu, zwycięsko z całego pojedynku, w ostatnich sekundach, wychodzi Elektryk i to oni zajmują pierwsze miejsce w całych zawodach.

Nasze drugie miejsce traktujemy jako sukces – chłopcy zagrali bardzo dobrze, zostawili serce na parkiecie, pokazali kawał dobrej koszykówki, złoto było na wyciągnięcie ręki, i wiemy, że zabrakło bardzo niewiele, co działać będzie na nas jako motywacja do kolejnych zawodów (5×5).