Nasze szczypiornistki, niepokonane w siedmiu meczach, w których zwycięstwa doprowadziły je do etapu wojewódzkiego, musiały dziś uznać przewagę gości. A gościliśmy u siebie 4 zespoły: XII LO z Gdańska, ZSOiT z Ustki, LO z Czerska oraz I LO z Tczewa.

Los sprawił, że to z zespołami z Tczewa i Czerska nasze dziewczęta spotkały się na boisku (grupa A). Mecz z Tczewem zaczęły bardzo dobrze. Na przerwę schodziły, prowadząc kilkoma bramkami. Niestety w drugiej połowie losy spotkania odmieniły się. Przegraliśmy 11:17. Do drugiego meczu „nasze” przystąpiły z ogromną determinacją. Mimo że tym razem to one schodziły na przerwę przy niekorzystnym dla nas wyniku, potrafiły zebrać się na tyle, by odrobić te kilka bramek i doprowadzić do remisu. Remis widniał na tablicy jeszcze na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem. Niestety wtedy w posiadaniu piłki były rywalki, które potrafiły swą sytuację wykorzystać. Przegraliśmy jedną bramką. (11:12)

Kończymy zawody jako piąta drużyna w województwie, aż piąta! Ale przede wszystkim kończymy je jako zespół, który potrafił podnieść się po porażce, odrobić stracone bramki i pokazać dobrą grę, ogromną determinację i chęć walki do ostatniego gwizdka. Za to należą się dziewczętom wielkie brawa.