W dniach 22-23.03.2024 r. reprezentacja naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Języku Angielskim, które odbywały się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nad mistrzostwami patronat honorowy objął Minister Edukacji.

Pierwszego dnia nasi debatanci spróbowali swoich sił w 3 debatach. Bronili swojego stanowiska na takie tematy jak: etyczność działań militarnych w celu wdrażania proekologicznych postaw, metoda wychowania dzieci w krajach postkomunistycznych według stylu “Tiger parenting” oraz na temat, który najbardziej przypadł naszej młodzieży do gustu: o samolubnej naturze miłości. Nasz zespół dzięki swojej bogatej argumentacji obalił tezę przeciwników i wygrał swoją pierwszą debatę. Pierwszy dzień zakończył się bardzo wartościowymi warsztatami o pewności siebie w wystąpieniach publicznych prowadzonych przez doświadczoną trenerkę z fundacji PVE Dobra Energia. Nie zabrakło też czasu na wieczorny spacer ulicami Bydgoszczy.

Drugiego dnia obserwowaliśmy dalsze etapy zmagań najlepszych zespołów i wymienialiśmy się spostrzeżeniami z trenerami drużyn przeciwnych oraz zbieraliśmy cenne wskazówki do dalszej pracy od doświadczonych sędziów i zwycięzców. Było to bardzo owocne doświadczenie. Największą niespodzianką była nagroda specjalna przyznana naszej uczennicy Julii Mrozińskiej z klasy 1eLO za jej niezrównaną swobodę wypowiedzi w języku angielskim i bogactwo językowe.

Wracamy pełni pozytywnej energii i pomysłów na dalsze działania w murach naszej szkoły i poza nią. Mamy nadzieję, że nasza obecna drużyna w składzie: Julia Mrozińska 1eLO, Jakub Salamucha 1eLO, Piotr Grzenkowicz 3pLO, Tytus Garski 1zLO, i Bartosz Uzdowski 2pLO szybko się powiększy, a nasze pozytywne wrażenia z Bydgoszczy sprawią, że debaty w języku angielskim rozkwitną w samochodówce.