W ubiegłą sobotę sportowe marzenia się ziściły… W hali sportowej im. Olimpijczyków Powiatu Wejherowskiego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się pierwszy tak duży turniej piłki siatkowej. Do naszej szkole zawitały kluby sportowe: UKS Jedynka Reda, KS Bat Sierakowice, UKS Zatoka 95 Puck oraz UKS Lider Dębogórze.

Rozegranych zostało 6 meczy w grupach oraz 3 mecze decydujące o ostatecznej kolejności. Poziom turnieju był szczególnie wyrównany w grupie A, w której grał nasz zespół. Tutaj akcje były długie, a wyniki w setach zbliżone. Pierwsze spotkanie wygraliśmy 2:1 po emocjonującym meczu z Puckiem. Choć umiejętnościami nie odbiegaliśmy od ligowych zespołów, to niestety drobne błędy złożyły się na niepowodzenie w drugim meczu., który przegrywamy 0:2 z KS Bat Sierakowice. Ostatni mecz z Dębogórzem okazał się najłatwiejszy. Pewnie wygrywamy 2:0 i zajmujemy piąte miejsce w turnieju.

Gratulujemy i zazdrościmy zdobytego cennego doświadczenia na boisku oraz możliwości zaprezentowania szkoły i powiatu wejherowskiego wśród tak dużej ilości sympatyków piłki siatkowej.

Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Pawlik 2zcLO (kapitan), Weronika Błaszkiewicz 2bLO, Anna Byler 2bLO, Natalia Drewczyńska 2bLO, Marcelina Gruchal 2bLO, Martyna Hintzke 2bLO, Nikola Kankowska 2bLO, Kornelia Kątna 2bLO, Nadia Miotk 2pLO, Dominika Szulta 2bLO.